PARAFIA ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

W ŁĘCZYCY


Aktualności


Ogłoszenia parafialneNiedziela Palmowa, 29 marca 2015 r.


Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu Rekolekcji Wielkopostnych. Dobrze, że tak wiele osób skorzystało z rekolekcji i ze spowiedzi rekolekcyjnej. Każdy, kto żyje w przyjaźni z Jezusem jest bogactwem i siłą Kościoła i parafii.

Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką Pasyjną. Zapraszam.

Przed nami Wielki Tydzień i Święte Triduum Paschalne.
WIELKI CZWARTEK Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Tego dnia Komunia Święta będzie udzielana pod postacią Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy Najświętszy Sakrament zostanie odniesiony do ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK Liturgia Męki Pańskiej. Początek o godzinie 18.00. W czasie Liturgii wysłuchamy opisu Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa, odbędzie się również adoracja krzyża, a po Komunii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu. Adoracja przy grobie będzie trwać do godz. 22.00.

WIELKA SOBOTA. O godzinie 20.00 rozpoczniemy Wigilię Paschalną. Na Liturgię przynosimy ze sobą świece zabezpieczone przed kapaniem. W czasie Liturgii wysłuchamy uroczystego Orędzia paschalnego, wysłuchamy fragmentów PŚ mówiących o historii naszego zbawienia i odnowimy przyrzeczenie chrzcielne. Liturgię Wielkiej Soboty zakończy uroczysta Eucharystia. Adorację zakończymy o 23.00.

NIEDZIELA WIELKANOCNA. Rezurekcja rozpocznie się procesją o godzinie 6.00. Proszę o obecność i pomoc strażaków, asystę, ministrantów, lektorów, bielanki, KŻR. Proszę, aby na procesją zabrać feretrony i chorągwie.

Czuwanie przy ciemnicy w Wielki Czwartek poprowadzą siostry urszulanki. Czuwanie rozpocznie się o 23.00 zakończy o północy.

W Piątek obowiązuje post ścisły. Nie spożywamy pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek jemy do syta. Nie dotyczy to osób chorych i małych dzieci. W tym dniu katolikom nie wypada pić alkoholu.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od 8.30 do 15.00. Na wioskach od 9.00. Nie będzie poświęcenia pokarmów na Borkach na odcinku od torów do Lubienia. Jeśli gdzieś zmienił się adres poświęcenia pokarmów to proszę o tym poinformować.

Zgodnie ze zwyczajem naszej parafii w Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do wspólnego odmówienia Jutrzni (czyli modlitwy porannej Kościoła). Jutrznię rozpoczniemy o godzinie 8.00 w kościele. Jutrznia, to fragment brewiarza, który mają obowiązek odmawiać kapłani, natomiast osoby świeckie są zachęcane do jej odmawiania.

Chorych w domach odwiedzimy jutro.

KONTO PARAFII
BS Poddębice 21 9263 0000 0669 0135 2006 0002