PARAFIA ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

W ŁĘCZYCY


Aktualności


Ogłoszenia parafialne13 Niedziela Zwykła, 28 czerwca 2015 r.


W czasie miesięcy wakacyjnych od 1 lipca do 31 sierpnia Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o 7.30 i 18.00. W sobotę dodatkowa Msza o godz. 8.00. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać 15 min. przed Msza świętą. W niedziele wakacyjne nie będzie Mszy o godzinie 16.30

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Jako proboszcz parafii bardzo dziękuję katechetom i nauczycielom wszystkich placówek oświatowych za trud włożony w wychowanie i nauczanie naszych dzieci i młodzieży. Zarówno szkoła jak i parafia, służąc rodzinie, spotyka się właśnie przy uczniu, aby pomóc mu w integralnym rozwoju: fizycznym, intelektualnym, emocjonalnym i duchowym. Jest to trudna, ale niezastąpiona posługa dla dobra rodziny, lokalnej społeczności i wreszcie całego kraju. Bóg Zapłać. Przy tej okazji zapraszam nauczycieli na doroczną Pielgrzymkę do Częstochowy, w dniach 1 i 2 lipca.

Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Msze święte o 7.30 i 18.00 Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać pół godziny przed Mszą świętą.
Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o godz. 8.00 zapraszam na różaniec do kaplicy Szczawińskich przed obraz MB Księżnej Łęczyckiej, Pocieszycielki Strapionych. Odwiedzajmy Maryję w jej domu i zapraszajmy ją do naszego.

Praktyki duszpasterskie kończy w naszej parafii kleryk Paweł Pawlak. Dziękujemy mu za cały rok posługi i solidnej pracy w szkole, w kancelarii, na cmentarzu i w codziennym duszpasterstwie. Życzymy Bożego Światła w podjęciu decyzji o wyborze dalszej drogi i wyboru zgodnego z planem Pana Boga. Zapraszamy do nas, jak do siebie. Do zobaczenia. Szczęść Boże.

KONTO PARAFII
BS Poddębice 21 9263 0000 0669 0135 2006 0002