PARAFIA ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

W ŁĘCZYCY


Aktualności


Ogłoszenia parafialne
W najbliższy piątek 31 X – parafia św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, zaprasza młodzież i wszystkich wiernych na NOC ŚWIĘTYCH, czyli czuwanie modlitewne, które stanowić będzie alternatywę dla coraz bardziej kultywowanego Halloween. Podczas spotkania, będziemy czuwać przy Chrystusie obecnym w Najświętszym Sakramencie wraz ze świętymi: Janem Pawełem II, Urszulą Ledóchowską, Faustyną Kowalską i Janem z Dukli.

Właśnie Ci Święci, którzy obecni będą z nami w sposób namacalny, bo pod postacią relikwii, chcą pokazać nam, że Wigilia Uroczystości Wszystkich Świętych jest pełna nadziei i radości, a nie ciemności, która jest wypełniona strachem i duchami. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00 a około 21:30 wspólnie przejdziemy ulicami miasta w uroczystym ORSZAKU ŚWIĘTYCH do kościoła oo. Bernardynów. Prosimy zabrać ze sobą różańce i lampiony. Serdecznie zapraszamy!

26 października 2014 r. 30 Niedziela Zwykła
W sobotę, 1-go listopada, Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu przypominamy sobie o niebie, w którym przebywa wielka rzesza świętych i błogosławionych. Pan Jezus wielokrotnie mówił o tym, że jest życie po życiu, i że świętość jest powołaniem każdego z nas. Msze święte 1 listopada w kościele o: 7.30, 9.00 i 18.00. Na cmentarzu o godz. 10.30 i 12.00. Po Mszy o 12.00 odbędzie się procesja połączona z modlitwą wypominkową za zmarłych.

2 listopada (w niedzielę) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane tradycyjnie Dniem Zadusznym. Zgodnie z liturgią Kościoła, jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich, którzy zakończyli już pielgrzymkę przez życie. Msze święte w kościele o 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00. Na cmentarzu o godzinie 10.30 i 12.00. Wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na cmentarz, do wspólnego odmówienia różańca i modlitwy wypominkowej za zmarłych. Zabierzmy ze sobą świece.

Od 1 do 8 listopada można każdego dnia uzyskać odpust zupełny dla zmarłych. Odpust to darowanie kary nie odpokutowanej i winy nie naprawionej za życia. Oprócz przyjęcia Komunii świętej w tym dniu, i modlitwy w intencjach Ojca Świętego, należy być na cmentarzu i polecać Bogu tych, którzy umarli. W tych dniach o godzinie 17.15 przed Mszą św. w kościele będziemy modlić się za zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia .Zapraszam

1 listopada na cmentarzu, jak co roku, będzie można swoją ofiarą wesprzeć potrzeby Seminarium Duchownego w Łowiczu.

Pamiętajmy, że cmentarz jest miejscem świętym, miejscem modlitwy, ciszy i refleksji nad sensem życia . Na cmentarzu nie palimy papierosów, nie wprowadzamy zwierząt, nie pijemy alkoholu, nie urządzamy zabaw, nie jeździmy rowerami itd. Uszanujmy tych, którzy tam spoczywają i ich bliskich, którzy odwiedzają ich groby.

Pamiętajmy o wysypywaniu liści z grobów naszych bliskich na teren za cmentarzem a nie do kontenerów.

W listopadzie są jeszcze wolne intencje na Msze święte w godzinach rannych.

W niedzielę, 2 listopada o 16.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas II-gich Pierwszokomunijnych.

Jutro o godzinie 19.00 odbędzie się kurs przedmałżeński.

Msza za mieszkańców Sierpowa 7 grudnia o odz. 12.00.

Opłatki osiedle Działki przy ul. Kaliskiej (pon- piątek)

KONTO PARAFII
BS Poddębice 21 9263 0000 0669 0135 2006 0002